Akce Trimedu

V průběhu roku organizuje Trimed mnoho akcí, které jsou rozděleny do několika sekcí. Níže naleznete jejich přehled, harmonogram i kalendář ke stažení.
Pokud se chcete zapojit do organizace konkrétní akce či se stát součástí některého z podspolků, koukněte na jeho detail, kde najdete víc informací.

Dobronické soustředění

Na začátku září probíhají celkem 3 úvodní soustředění ve Výcvikovém středisku UK v Dobronicích u Bechyně. Prváci se mohou těšit na 3 dny plné nabitého programu, na které budou vzpomínat nejen během studia, ale i dlouho po něm.

Damián Zverec & Nikola Gavláková
dobronice@trimed.cz

Beánie

Co neodmyslitelně patří k zahájení nového akademického roku? Křest nových prváků! Tato oblíbená párty se koná každý rok poslední večer před začátkem semestru v rámci FW a součástí jsou i starší studenti a naši pedagogové.

Yuliya Bobotsko & Sandra Svorkmo
ec@trimed.cz

17. listopad

Památní akce k výročí Sametové revoluce, která se každoročně koná ve spolupráci s ostatními fakultami UK na Albertově. V rámci tohoto dne probíhají různá hudební vystoupení, přednášky a diskuze. Zastavit se také můžete u stánků jednotlivých fakult a jejich spolků, kde si můžete například osvěžit své historické znalosti či dát něco dobrého na zub.

Lucie Hrubá, Adéla Fišerová, Magdaléna Šoltysová

Vánoční besídka

Akce konaná v předvánočním čase v prostorech 6. patra naší fakulty. Studenti nosí voňavé cukroví, hrají na hudební nástroje a sledují vystoupení svých spolužáků. K tomu všemu je k dispozici pro všechny spousta lahodného svařeného vína, které mnohdy nedokončí svou cestu do 6. patra a zmizí již po cestě.

 

Hudební festival

Jediná akce Trimedu, kde uslyšíte vaše spolužáky a učitele dělat randál. Tedy alespoň v tom hudebním pojetí. Večer plný koncertů hudebních těles všech možných žánrů se koná obvykle v dubnu v jednom z pražských undergroundových klubů.

Přijímačky nanečisto

Den věnovaný zájemcům o studium na naší fakultě, kterým se snažíme co nejvíc přiblížit průběh přijímacího řízení – od psaní testů, přes procházení správných výsledků až po pár našich rad a tipů jak příjmačky s klidem absolvovat!

Reprezentační ples

Nejreprezentativnější událost Trimedu, která se koná každý rok v březnu v Národním domě na Vinohradech. Jedinečná příležitost se hodit do gala a protančit střevíce do rytmu mnoha tanečních stylů. K zhlédnutí je zde mnoho vystoupení, vyhlašuje se anketa o nejoblíbenějšího pedagoga fakulty tzv. Syllabova křída a samozřejmě nechybí ani bohatá tombola!

Organizační tým: reprezentacniples@trimed.cz

Zážitkový kurz první pomoci

3 dni v Dobronicích plné nejrůznějších simulací a seminářů s cílem přiblížit studentům léčbu a starostlivost o pacienta v akutních situacích a intenzivní péči. Nedílnou součástí všech pobytů v Dobronicích je ovšem spousta zábavy a skvělých vzpomínek!

Freshers Week

Cíl této akce je jednoduchý – umožnit nově příchozím stát se součástí naší komunity, svést všechny starší studenty po létě zase dohromady a začít společně nový semestr! Sportovní den, movie night, legendární plavba po Vltavě, nezapomenutelné Beánie a mnoho dalšího! Říká se, že medici mají tuhý kořínek a FW je toho rozhodně důkazem.

Yuliya Bobotsko & Sandra Svorkmo
ec@trimed.cz
@fw2023.3lf

Meziročníkový mentoring

Neformální setkání se staršími studenty, kteří vám předají své know-how a zkušenosti, jak zvládnout nadcházející akademický rok levou zadní.

Bára Jurčíková
studijni.akce@trimed.cz

Musical

Připadá ti někdy, že tvůj život na fakultě je jako jeden velký film? Tohle ale není film. Ručně a s láskou psaný muzikál inspirovaný skutečnými postavami naší fakulty a toto vše naservírované spolu s nejlepšími songy. Na Vánoce 2020 jde 3LF na JEVIŠTE.

Mikulášská párty

Nejoblíbenější fakultní party, tak přesně to je Mikulášská. Každoročně v prosinci, po svátku sv. Mikuláše on sám se svými pomocníky navštíví studenty 3. LF na této akci, kde se několik set z nás sejde užít si skvělý večer a protancovat se až do rána. Kamarádi, doprovodný program a hromada zážitků – kohokoliv se zeptáte, potvrdí, že na Mikulášské není radno chybět!

Den otevřených dveří

Každý rok v lednu se přízemí fakulty zavalí davem zájemců o studium medicíny. Ani zde Trimed nechybí se skvělým doprovodným programem a studenty, kteří rádi předají své zkušenosti a postřehy svým budoucím mladším spolužákům.

Eurovision night

Eurovision is a celebratory night, and the perfect opportunity to organise another social event. Drinks, snacks and music bring us together as we watch Europe’s biggest music event happen. An ideal night to have fun and celebrate our countries with a little friendly competition.

Studentská vědecká konference

Již tradiční událost, která se dá považovat za svátek vědy na 3. lékařské fakultě. Studenti zde prezentují výsledky svých výzkumů, na kterých za pomoci svých školitelů usilovně pracovali po celý rok. Tato akce nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas – od vyzvaných přednášek předních světových vědců, přes soutěžní výkony spolužáků z ročníku a posterovou sekci, až po workshop pro všechny, kteří mají zájem o vědu.

Více na webu SVK

Parník

Parník 3. lékařské fakulty vyplouvá vždy v květnu. Je to takový maškarní bál na Vltavě, každoročně s jinou tématikou. Tato akce není však jen pro studenty, vždy se s námi plaví, k naší velké radosti, i pedagogové 3.LF.

Orientační den

Všichni víme, jak jsou první krůčky v novém prostředí těžké. Den před začátkem semestru se proto scházíme na půdě naší fakulty a provádíme nové prváky, aby se v novém prostředí necítili tak úplně ztracení. Součástí jsou i krátké informační přednášky od garantů jednotlivých studijních programů.

Miroslav Folber & Sára Zbožínková
studijni.akce@trimed.cz

Dean’s day

V říjnu je tradičně vyhlašování tzv. děkanský den. Tento den volna se rozhodli využít studenti anglického kurikula a každý rok připravují pro ostatní studenty zábavné odpoledne plné dobrého jídla, pití, sportu a dalších her.

Yuliya Bobotsko & Richard Wagner
ec@trimed.cz

TRIMED JOB

Veletrh práce 3. lékařské fakulty TRIMED JOB je akce s cílem pomoci studentům lékařské fakulty při důležitém životním rozhodnutí, jakým je jejich další směřování po ukončení studia. Kromě zdravotnických zařízení, která studentům vyšších ročníků prezentují možnosti zaměstnání či studijních stáží v České republice, si přítomní mohou vyslechnout i důležité aspekty práce lékaře v zahraničí. Do programu řadíme také přednášky významných osobností medicíny, které mají za úkol přiblížit účastníkům z nižších ročníků lékařské obory z jiného úhlu pohledu než mají možnost získat při standardní výuce.

Více na webu TRIMED JOBu

Medické půlení

Půlka studia i půlka akademického roku, obojí je důvod k oslavám! Pojď si s námi odpočinout a načerpat síly do dalšího studia. Radosti i strasti zkouškového období necháváme za hlavou! Medické půlení je akce, která se koná v období února ku příležitosti zakončení poloviny studia studentů čtvrtého ročníku. Nenech si ujít slavnostní ceremoniál se svými oblíbenými vyučujícími a pokud si věříš, zapoj se během večera do týmové soutěže. A o co se hraje? Spoustu skvělého občerstvení! Akce má každý rok vlastní téma s korespujícím dress-codem, nech se překvapit co vymyslíme na další rok.

Mezioborový den

Mezioborový den si klade za cíl seznámit studenty všech oborů(jak bakalářských tak magisterských) vyučovaných na 3. LF UK navzájem mezi sebou a zprostředkovat co nejlepší možný vhled do praktické náplně oboru. Den probíhá formou workshopů provázených krátkými vstupy absolventů či studentů těchto oborů na netradiční témata. Hlavním záměrem akce je zlepšit mezioborovou spolupráci a prohloubit povědomí studentů o možnostech a rozsahu této spolupráce do jejich budoucího výkonu povolání.

Vinohradská trojka

Běžecká událost, která v názvu nenese “trojka” jen pro svou potěchu studentů 3. lékařské fakulty. Během této události se vzájemně spojí tři významné zdravotní instituce, kterými jsou FNKV, SZÚ a 3.LF UK. Neformální prostředí sportovní události je místem, kde se mohou společně setkat studenti, pedagogové, lékaři a zdravotnický personál. Místem, kde si společně užijí květnový den nejen na běžecké trati, ale také v rámci doprovodného programu v areálu 3. lékařské fakulty. Výtěžek je věnován na konta organizací, které napomáhají zlepšovat kvalitu lékařské péče v oblastech blízkých rovníku.

Více na webu Vinohradské trojky

sportovní týmy

Studenti se mohou zapojit do aktivní reprezentace fakulty v rámci našich sportovních týmů.

Konstantin Weiß

Konstantin Weiß

sportovní týmy

hc trimed praha

hokejový tým

je složený převážně ze studentů 3. LF, jak českého, tak anglického kurikula. Hraje ve skupině společně s dalšími 11 týmy, se kterými bojuje o postup do vyšších sfér Prařské ligy ledního hokeje. Zápasy tak mají i přes amatérský charakter velký náboj a jsou pro fanoušky velmi atraktivní.

Sleduj nás na Facebooku

FC Trimed

Fotbalový tým

Fotbalisti si dodnes nepřipravili svůj popisek.
Tak snad jim tu brzy přibude…

trimed vipers

basketbalový tým

tým naší fakulty, složený převážně ze studentů českého a anglického kurikula. Bojuje ve vlastní lize lékařských fakult, kde úspěšně drtí ostatní týmy.

Sleduj nás na Facebooku a Instagramu

trirun

běžecký spolek

Běžci si dodnes nepřipravili svůj popisek.
Tak snad jim tu brzy přibude…

VC Trimed

volleyballový tým

Volleyballistky si dodnes nepřipravili svůj popisek.
Tak snad jim tu brzy přibude…

tridance

taneční spolek

zde nás spojuje chuť tančit a hýbat se. Náš nejdůležitější úkol je předtančení na ples fakulty, které chceme mít každý rok lepší a nápaditější, a s tím je spojena spousta práce, ale i zábavy. Rádi přivítáme každého, kdo má rád tanec a má chuť a trochu času se bavit. Neváhej a přidej se k nám… a pokud neumíš tančit, rádi tě to naučíme!

podspolky

Podspolky rozšiřují portfolio našich akcí a napomáhají jejich organizaci.

trimed vizuál

fotografování, tvorba videa a grafiky

je uskupení několika studentů naší fakulty, kteří část svého volného času rádi věnují focení, natáčení, střihu a celkové tvorbě videí z prostředí 3.LF.
Např. tvoříme videopozvánky na akce, pořizujeme záznamy ze studijních a vzdělávacích akcí jako je Zážitkový kurz první pomoci nebo série přednášek Medicína jako věda a také tvoříme grafiku.

3 muži

divadelní spolek

za první rok své činnosti uvedl vlastní pohádku O ukradených dinosauřích vejcích pro děti z dětského oddělení FNKV a hostivického Klokánku. Do budoucna se chystají další aktivity a zájemci jsou vítáni.

acter

sekce se zájmem o akutní medicínu

Naším cílem je studentům přiblížit léčbu pacienta v akutních situacích a intenzivní péči. Snažíme se zprostzředkovat praxe na různých zdravotnických pracovištích, jako jsou urgentní příjmy, koronární jednotky či záchranné služby. Zároveň organizujeme zajímavé přednášky i semináře a to vše v rámci kolektivu úžasných lidí, mezi které může patřit kdokoli z naší alma mater.

medviet

sekce se zájmem o vietnamskou kultutu

Medviet (Sinh vien truong Y 3), jako studentský spolek vyvíjí aktivity se zaměřením na integraci vietnamských pacientů do českého zdravotnictví i se snahou přiblížit všem zvláštnosti a specifika vietnamské klientely.

triedr

studentský časopis

Jsme partou literárních nadšenců, fotografů, grafiků a všeho dalšího, co se dá spojit se studentským časopisem. Třikrát za semestr vydáváme nové číslo toho nejlepšího studentského periodika, jaké můžete na UK najít. Jsi příznivec publicistiky? Pak neváhej a přidej se do našich řad!

A patella & clavicula

studentské pěvecké sbory

Widely recognized by their red bowties and suspenders, A Patella sings a wide repertoire of highly masculine music, ranging from Queen to Christmas carols. Its members are medical students from all years of the Third Faculty of Medicine in Prague, and although most of them are Norwegian, there are also Czechs, Swedes and Irish.

KALENDÁŘ STUDENTSKÝCH AKCÍ 3. LF

Přidejte si kalendář do svého chytrého telefonu, abyste žádnou akci TRIMEDu, IFMSA a Cesty ven nepropásli.

Chcete si přidat kalendář Trimedu do svého osobního kalendáře? Zadejte ve své aplikaci adresu iCal
https://www.google.com/calendar/ical/trimed%40trimed.cz/public/basic.ics nebo v Google Kalendáři přidejte kalendář s názvem Trimed 3. LF UK.