akce trimedu

V průběhu roku organizuje Trimed spousty akcí, které jsou rozděleny do několika sekcí. Níže naleznete jejich přehled, harmonogram i kalendář ke stažení.
Pokud se chcete zapojit do organizace konkrétní akce či se stát součástí některého z podspolků, koukněte na jeho detail, kde najdete víc informací.

KULTURNÍ SEKCE

Kulturní akce jsou významné společenské události fakulty, které se podílejí na její reprezentaci a šíření dobrého jména.

Bára Bláhová

Bára Bláhová

kulturní sekce

Reprezentační ples

Nejreprezentativnější událost Trimedu, která se koná každý rok v březnu v Národním domě na Vinohradech. Jedinečná příležitost se hodit do gala a protančit střevíce do rytmu mnoha tanečních stylů. K zhlédnutí je zde mnoho vystoupení, vyhlašuje se anketa o nejoblíbenějšího pedagoga fakulty tzv. Syllabova křída a samozřejmě nechybí ani bohatá tombola. Jednoduše skvostná akce, při které se pije a tančí až do rána.

Organizační tým: reprezentacniples@trimed.cz

Charitativní hudební festival

Jediná akce Trimedu, kde uslyšíte vaše spolužáky a učitele dělat randál. Tedy alespoň v tom hudebním pojetí. Večer plný koncertů hudebních těles všech možných žánrů se koná obvykle v dubnu v jednom z pražských undergroundových klubů.
Máš svoji kapelu nebo chceš vystoupit sólově?
Neváhej nám dát vědět, protože každým rokem o pár vystupujících přijdeme, když jsou nuceni naši milovanou fakultu opustit. Hudební festival je společenská událost nejen pro studenty a učitele, ale i pro širokou veřejnost.

Večerní muzicírování

17. listopad na Albertově

Vánoční besídka

Akce konaná v předvánočním čase v prostorech 6. patra naší fakulty. Studenti nosí voňavé cukroví, hrají na hudební nástroje a sledují vystoupení svých spolužáků. K tomu všemu je k dispozici pro všechny spousta lahodného svařeného vína, které mnohdy nedokončí svou cestu do 6. patra a zmizí již po cestě.

SPOLEČENSKÁ SEKCE

Společenské akce slouží k seznámení s ostatními studenty a k odreagování mezi studiem.

Týna pončáková

Týna pončáková

společenská sekce

Dobronické soustředění

Tato velmi populární akce je na programu začátkem září v Dobronicích u Bechyně. Dává příležitost k seznamování se našim novým studentům. Každoročně jsou na programu bojové hry, sport, návštěva dobronické hospůdky, táborák, opékání buřtů a samozřejmě také již legendární Dobronická olympiáda.

Mikulášská párty

Mikulášská párty – to není jen tak ledajaká párty. Má i svou charitativní stránku. Jsme velice rádi, že díky nám můžeme každoročně věnovat pytel sladkostí, které se vyberou u prodeje lístků na dobročinné účely. V minulých ročnících jsme tak pomohli připravit mikulášskou nadílku mimo jiné pro děti z centra Paprsek v pražských Petrovicích.

V rámci této akce je spousta možností, jak se uplatnit. Ať už zapojení se do půlnočního překvapení, dělání čerta, anděla a Mikuláše pro děti a mnoho dalšího!

Beánie

Vítání nových prváků se koná každý rok poslední večer před začátkem semestru. Budoucí studenti prvního ročníku zde za přítomnosti starších spolužáků a pedagogů podstoupí nefalšovaný medický křest. Teprve po něm o sobě budou moct prohlásit, že jsou opravdu studenty 3. lékařské fakulty. Dále je na programu společenská zábava při hudbě a seznamování se se staršími spolužáky.

Parník

Parník 3. lékařské fakulty vyplouvá vždy v květnu. Je to takový maškarní bál na Vltavě. V minulosti byla k vidění témata jako např. Parník hrůzy, Parník z říše pohádek, V zajetí filmu, Obludárium, Duchovní a ženy lehkých mravů nebo třeba Vesmírná plavba. Tato akce není však jen pro studenty, každoročně se s námi plaví, k naší velké radosti, i pedagogové 3.LF.

Podzimní výlet aneb Prase

Tato akce má na naší fakultě velmi dlouholetou tradici. A tak každoročně druhý říjnový víkend místo Velké Pardubické věnujeme užívání si podzimní přírody u Slapské přehrady, hraní tzv. “prasečích” her a v neposlední řadě opékání čuníka.

Vinohradská trojka

Běžecká událost, která v názvu nenese “trojka” jen pro svou potěchu studentů 3. lékařské fakulty. Během této události se vzájemně spojí tři významné zdravotní instituce, kterými jsou FNKV, SZÚ a 3.LF UK. Neformální prostředí sportovní události je místem, kde se mohou společně setkat studenti, pedagogové, lékaři a zdravotnický personál. Místem, kde si společně užijí květnový den nejen na běžecké trati, ale také v rámci doprovodného programu v areálu 3. lékařské fakulty.
Výtěžek je věnován na konta organizací, které napomáhají zlepšovat kvalitu lékařské péče v oblastech blízkých rovníku.

Více na webu Vinohradské trojky

STUDIJNÍ SEKCE

Studijní akce zahrnují vzdělávací eventy, naučné přednášky, kurzy a v neposlední řadě i veletrh pracovních míst Trimed Job.

Ema janáčová

Ema janáčová

studijní sekce

Vědecká konference

Již tradiční událost, která se dá považovat za svátek vědy na 3. lékařské fakultě. Studenti zde prezentují výsledky svých výzkumů, na kterých za pomoci svých školitelů usilovně pracovali po celý rok. Konference se těší čím dál větší návštěvnosti nejen z řad studentů, ale i velkých jmen české vědecké sféry. A není se čemu divit. tato akce nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas. Od vyzvaných přednášek předních světových vědců, přes soutěžní výkony spolužáků z ročníku a posterovou sekci, až po workshop pro všechny, kteří mají zájem o vědu. Celý den je zakončen společenským večerem všech zúčastněných, vyhlášení výsledků a to vše v přátelské atmosféře naší fakultě vlastní.

Více na webu SVK

Orientační den

Všichni víme, jak jsou první krůčky v novém prostředí těžké. Proto se den před začátkem školy sejdeme ve vestibulu fakulty a provedeme Vás po všech zásadních místech nemocnice. Nechybí ani krátké informační přednášky od garantů jednotlivých studijních programů, které Vás v prváku čekají a také informace o tom, jak využít svůj volný čas.

Medicína jako věda

Cyklus přednášek MJV má za cíl širokému publiku přiblížit rozmanité aspekty světa vědy v medicíně, a to prostřednictvím projevů osobností světového formátu, rozvíjejících se doktorandů i studentů pracujících na svých SVA. Jde o nezávislé fórum, které poskytuje prostor k reprezentaci vědeckých prací a myšlenek. Mezi vystupujícími jsou většinou lidé s vlastní vědeckou aktivitou – lékaři a pedagogové z lokální či mezinárodní sféry, ale občas také studenti pregraduální. Každý rok se uskuteční minimálně deset přednášek, které je možné si nechat zapsat jako volitelný předmět za 3 kredity, a to spovinností minimálně 80% docházky.

Více na webu MJV neba na Facebooku

Den otevřených dveří

Každý rok v lednu se přízemí fakulty zavalí davem zájemců o studium medicíny. Ani zde Trimed nechybí se studenty, kteří rádi předají své zkušenosti a postřehy svým budoucím mladším spolužákům.

TRIMED JOB

Veletrh práce 3. lékařské fakulty TRIMED JOB je akce s cílem pomoci studentům lékařské fakulty při důležitém životním rozhodnutí, jakým je jejich další směřování po ukončení studia. Kromě zdravotnických zařízení, která studentům vyšších ročníků prezentují možnosti zaměstnání či studijních stáží v České republice, si přítomní mohou vyslechnout i důležité aspekty práce lékaře v zahraničí. Do programu řadíme také přednášky významných osobností medicíny, které mají za úkol přiblížit účastníkům z nižších ročníků lékařské obory z jiného úhlu pohledu než mají možnost získat při standardní výuce.

Více na webu TRIMED JOBu

Meziročníkový mentoring

Přijímačky nanečisto

mezinárodní sekce

Zde jsou akce zaměřené především na studenty anglického kurikula. Tyto akce jsou ale samozřejmě otevřené všem bez rozdílu.

Paulo Palma

Paulo Palma

international section

Freshers Week

Eurovision Night

Dean’s Day

International Food&Drinks Party

sportovní týmy

Studenti se mohou zapojit do aktivní reprezentace fakulty v rámci našich sportovních týmů.

Konstantin Weiß

Konstantin Weiß

sportovní týmy

hc trimed praha

hokejový tým

je složený převážně ze studentů 3. LF, jak českého, tak anglického kurikula. Hraje ve skupině společně s dalšími 11 týmy, se kterými bojuje o postup do vyšších sfér Prařské ligy ledního hokeje. Zápasy tak mají i přes amatérský charakter velký náboj a jsou pro fanoušky velmi atraktivní.

Sleduj nás na Facebooku

FC Trimed

Fotbalový tým

popis ještě připravujeme

trimed vipers

basketbalový tým

tým naší fakulty, složený převážně ze studentů českého a anglického kurikula. Bojuje ve vlastní lize lékařských fakult, kde úspěšně drtí ostatní týmy.

Sleduj nás na Facebooku a Instagramu

trirun

běžecký spolek

popis ještě připravujeme

VC Trimed

volleyballový tým

popis ještě připravujeme

tridance

taneční spolek

zde nás spojuje chuť tančit a hýbat se. Náš nejdůležitější úkol je předtančení na ples fakulty, které chceme mít každý rok lepší a nápaditější, a s tím je spojena spousta práce, ale i zábavy. Rádi přivítáme každého, kdo má rád tanec a má chuť a trochu času se bavit. Neváhej a přidej se k nám… a pokud neumíš tančit, rádi tě to naučíme!

podspolky

Podspolky rozšiřují portfolio našich akcí a napomáhají jejich organizaci.

BC Trimed

bakalářská sekce trimedu

Naším hlavním cílem je reprezentovat a hlavně stmelovat všechny Bc. obory a to nejen mezi sebou, ale stejně tak chceme dosáhnout lepší komunikace a propojení s magisterskými obory. Tak neváhej, přidej se k nám a užij si studium na 3.LF na plno!

3 muži

divadelní spolek

za první rok své činnosti uvedl vlastní pohádku O ukradených dinosauřích vejcích pro děti z dětského oddělení FNKV a hostivického Klokánku. Do budoucna se chystají další aktivity a zájemci jsou vítáni.

trimed vizuál

fotografování, tvorba videa a grafiky

je uskupení několika studentů naší fakulty, kteří část svého volného času rádi věnují focení, natáčení, střihu a celkové tvorbě videí z prostředí 3.LF.
Např. tvoříme videopozvánky na akce, pořizujeme záznamy ze studijních a vzdělávacích akcí jako je Zážitkový kurz první pomoci nebo série přednášek Medicína jako věda a také tvoříme grafiku.

triedr

studentský časopis

Jsme partou literárních nadšenců, fotografů, grafiků a všeho dalšího, co se dá spojit se studentským časopisem. Třikrát za semestr vydáváme nové číslo toho nejlepšího studentského periodika, jaké můžete na UK najít. Jsi příznivec publicistiky? Pak neváhej a přidej se do našich řad!

acter

sekce se zájmem o akutní medicínu

Naším cílem je studentům přiblížit léčbu pacienta v akutních situacích a intenzivní péči. Snažíme se zprostzředkovat praxe na různých zdravotnických pracovištích, jako jsou urgentní příjmy, koronární jednotky či záchranné služby. Zároveň organizujeme zajímavé přednášky i semináře a to vše v rámci kolektivu úžasných lidí, mezi které může patřit kdokoli z naší alma mater.

medviet

sekce se zájmem o vietnamskou kultutu

Medviet (Sinh vien truong Y 3), jako studentský spolek vyvíjí aktivity se zaměřením na integraci vietnamských pacientů do českého zdravotnictví i se snahou přiblížit všem zvláštnosti a specifika vietnamské klientely.

KALENDÁŘ STUDENTSKÝCH AKCÍ 3. LF

Add the calendar to your phone for not to miss any event made by Trimed, IFMSA or Cesta ven

Want to add the calendar to your personal calendar? Put the iCal adress in your app:
https://www.google.com/calendar/ical/trimed%40trimed.cz/public/basic.ics or add new Google calendar named Trimed 3rd FoM.

en_USEN
Cart