Studijní akce

svkVědecká konference

Již tradiční květnová událost, která se dá považovat za svátek vědy na 3. lékařské fakultě. Studenti zde prezentují výsledky svých výzkumů, na kterých za pomoci svých školitelů usilovně pracovali celý rok. Konference se těší čím dal větší návštěvnosti nejen z řad studentů, ale i velkých jmen české vědecké sféry. A není se čemu divit. Tato akce nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas. Od vyzvaných přednášek předních světových vědců, přes soutěžní výkony spolužáků z ročníku a také novou posterovou sekci, až po workshop pro všechny, kteří mají zájem o vědu. Celý den je zakončen společenským večerem všech zúčastněných, vyhlášením výsledků a to vše v přátelské atmosféře naší fakultě vlastní.

Ochutnávka z minulého ročníku či aktuální info na svk.lf3.cuni.cz

 

mjvMedicína jako Věda

Cyklus přednášek Medicína jako Věda má za cíl širokému publiku přiblížit rozmanité aspekty světa vědy v medicíně, a to prostřednictvím projevů osobností světového formátu, rozvíjejících se doktorandů i studentů pracujících na svých SVA. Jde o nezávislé fórum, které poskytuje prostor k prezentaci vědeckých prací a myšlenek. Mezi vystupujícími jsou většinou lidé s vlastní vědeckou aktivitou – lékaři a pedagogové z lokální či mezinárodní sféry, ale občas také studenti pregraduální. Každý rok se uskuteční minimálně deset přednášek, které je možné si nechat zapsat jako volitelný předmět za 3 kredity, a to s povinností minimálně 80% docházky.

Další informace se můžete dozvědět na oficiálních stránkách nebo na Facebooku

 

trimedjobTRIMED JOB

Veletrh práce 3. lékařské fakulty TRIMED JOB je akce s cílem pomoci studentům lékařské fakulty při důležitém životním rozhodnutí, jakým je jejich další směřování po ukončení studia. Kromě zdravotnických zařízení, která studentům vyšších ročníků prezentují možnosti zaměstnání či studijních stáží v České republice, si přítomní mohou vyslechnout i důležité aspekty práce lékaře v zahraničí. Do programu řadíme také přednášky významných osobností medicíny, které mají za úkol přiblížit účastníkům z nižších ročníků lékařské obory z jiného úhlu pohledu než mají možnost získat při standardní výuce.

web: job.trimed.cz
Pokud se chceš zapojit, dej nám vědět na: trimed.job@gmail.com
Nebo se rovnou zapiš na Trimed Job v IS!

 

odOrientační den

Všichni víme jak jsou první krůčky v novém prostředí těžké. Proto se den před začátkem školy sejdeme ve vestibulu fakulty a provedeme Vás po všech zásadních místech nemocnice. Nechybí ani krátké informační přednášky od garantů jednotlivých studijních programů, které Vas v prváku čekají a také informace o tom, jak využít svůj volný čas. Tady nesmíš chybět!

Chceš provázet mladší spolužáky? Zapiš se v našem IS!

 

dodDen otevřených dveří

Každý rok v lednu se přízemí fakulty zavalí davem zájmeců o studium medicíny. Ani zde Trimed nechybí se studenty, kteří rádi předají své zkušenosti a postřehy svým budoucím mladším spolužákům.

Pokud nám rád pomůžeš jako průvodce či s jinými věcmi, zapiš si DOD v IS!

Košík