Login

Joomla gallery by joomlashine.com

Propagace

AktualityMedicína jako věda

Medicína jako věda

Medicina jakoveda A3mm 005Cyklus přednášek Medicína jako věda má za cíl širokému publiku přiblížit rozmanité aspekty světa vědy v medicíně, a to prostřednictvím projevů osobností světového formátu, rozvíjejících se doktorandů i studentů pracujících na svých SVA.

Chcete se dozvědět čím se zabývají kapacity 3. lékařské fakulty na poli vědy? Jaké myšlenky je vedou k práci na jejich vědeckých projektech? Co znamená být postgraduálním studentem? Čím začít svůj osobní rozvoj na poli vědy ještě před promocí?

Příjďte si poslechnout první z přednášek, která se bude konat 20. listopadu 2013 v 16:00 v Syllabově posluchárně.

Úvodní slovo si vezme děkan 3. lékařské fakulty prof. MUDr. Michal Anděl, CSc. a bude hovořit nejen o ustanovování bazálních zákonitostí vědeckého pokusu, ale také o tom, jak vědecké objevy posledních desetiletí posunuly hranici chápání lidského těla na dříve nemyslitelnou mez a dovolily tak použití nových metod v klinické léčbě.

Jako druhý o své cestě ve světě vědy pohovoří doc. MUDr. Vladimír Štich Ph.D., mluvit bude například o svých zkušenostech z Francie a o měnících se pohledech na metabolismus tukové tkáně.

V další části pak pan děkan bude mluvit o výzkumu svém. Prozradí třeba důvody, proč se začal orientovat směrem ke klinice i vědě endokrinního systému, jaké náhody jeho cestu k poznávání křížily a co sám ve své vykonané práci považuje za zásadní.

Zaměření na část výzkumu cukrovky pak na podkladech projevu pana profesora rozvine MUDr. Josef Fontana. Nebude mluvit pouze o své úspěšné Studentské vědecké aktivitě, ale i o jeho probíhající vědecké činnosti a ve zkratce sdělí co je to vlastně být doktorandem.

V závěru pak jmenovaní pánové rádi odpoví na Vaše otázky...

Událost na Facebooku.


Aktualizováno 17. 11. 2013 22:58

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

VK-banner-200x100

Sponzoři reprezentačního plesu

sponzori-loga-web-m

Free business joomla templates